Kategoria Trendy
Opublikowano 2014-12-23

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie inaczej sprawa ma się z oprawkami okularów. Ciągle coś się zmienia, coś wraca, a niektóre rzeczy są modniejsze dłużej niż jeden sezon. Oczywiście najważniejsze tak naprawdę jest to, byśmy dobrze czuli się z dobranymi przez nas okularami – to podstawa, ale zawsze przecież dobrze wiedzieć, co w danym sezonie będzie trendy. Dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najważniejszych trendów w oprawkach na rok 2015.

Zacznijmy może od trendu, który namieszał sporo w 2014 roku i wszystko wskazuje, że w 2015 roku w tej kwestii zbyt dużo się nie zmieni. Mowa tu oczywiście o stylu na tak zwanego nerda/kujona. Oprawki tego typu charakteryzują się grubym, kanciastym kształtem. Jako pierwszy wylansował je w latach 20 ubiegłego wieku kinowy gwiazdor Harold Lloyd. Prze wiele lat były kojarzone z grubymi szkłami, kujonami i szalonymi geekami. Dziś jednak królują na czerwonych dywanach. Noszą je chętnie zarówno panie jak i panowie. Trend te podchwycili wszyscy szanujący się producenci oprawek. Okulary tego typu w swojej ofercie mają takie firmy jak Sensaya, Fusion, In Style, Miki Ninn, The One, Burrbery czy Ray Ban.

Trendem, który wpisuje się po części w poprzedni styl jest tak zwany oversized czyli oprawki troszkę większe niż powinniśmy nosić do swojej aparycji. Ponadgabarytowe  okulary pozwolą Ci połączyć wygląd niefrasobliwego dzieciaka z molem książkowym i dodać słodkości Twojej twarzy. Kanciaste oprawki oversized dodadzą panom męskich cech podkreślając ich urodę. Okulary tego typu w swojej ofercie ma Ray Ban, Prada, Carrera, Tom Ford oraz Miki Ninn.

Zauważyć też można powrót mody na okulary rodem z lat 60 ubiegłego wieku. Cechą tego trendu jest to, że oprawki są masywne, przerysowane i mają często bardzo oryginalne kształty. Te okulary szturmem zawojowały wybiegi stając nieodłącznym elementem pokazów wielu znanych projektantów. Jednym z najbardziej znanych producentów, który ma je w swojej ofercie jest Prada. Inne firmy, które podłapały ten trend to chociażby Julius, Heritage, Tom Ford czy Seen.

Trendem dedykowanym paniom, który trwa już od kilku sezonów są kocie oprawki. Rok 2015 też będzie do nich należał, gdyż stanowią one jeden z elementów nieprzemijającej klasyki. Warto też zauważyć, że jest to jeden z najbardziej kobiecych typów oprawek wszechczasów. Dobrze dobrane okulary wyszczuplają twarz dodając zarazem sporą dozę zalotności i seksapilu. Tego typu okulary w swoje kolekcji posiadają Miki Ninn, The One, Heritage, Tom Ford czy Seen.

Ciekawym trendem jest też zaadoptowanie klasycznych przeciwsłonecznych awiatorów jako okularów korekcyjnych. Lansowane są obecnie 2 rozwiązania. Pierwszy to taki, w którym oprawki są ciężkie, masywne i geometryczne. Drugie typ jest bardziej klasyczny. Oprawki są cienkie, zaś szkła często delikatnie wycieniowane dzięki czemu uzyskano efekt ombre. Korekcyjne aviatory mają w swojej kolekcji takie marki jak Tom Ford, Seen, Prada no i sam twórca oryginalnych pierwowzorów czyli Ray Ban.

Najbliższy sezon to wielki come back tak zwanych lenonek czyli okrągłych oprawek, które spopularyzował John Lennon. Styl, którego korzenie sięgają okolic 1880 roku przeżywa swoją kolejną młodość. Zakochani są w nim wielcy projektanci, ludzie kultury i sztuki oraz zwykli zjadacze chleba. Okrągłe oprawki dostaniecie od takich producentów jak Fusion, Seen, Tom Ford, Calvin Klein, Ray Ban czy chociażby Prada.

Rok 2015 będzie też rokiem różnokolorowych, wykręconych wzorów na oprawkach. Im bardziej krzykliwie i zwracające uwagę będą Twoje okulary tym lepiej. Trzymajcie się mocno i bawcie się dobrze!

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Oczywiście najważniejsze tak naprawdę jest to, byśmy dobrze czuli się z dobranymi przez nas okularami – to podstawa, ale zawsze przecież dobrze wiedzieć, co w danym sezonie będzie trendy. Rok 2015 będzie rokiem różnokolorowych, wykręconych wzorów na oprawkach. Im bardziej krzykliwie i zwracające uwagę będą Twoje okulary tym lepiej.