Dobór opraw

elegancki, mężczyzna, miejski styl, fashion, okulary, okulary przeciwsłoneczne, inspiracje, odpowiedni dobor oprawek, okulary przeciwsłoneczne w vision express

Odpowiednie dobrane do kształtu twarzy oprawki okularowe sprawią, że twarz nabierze nowego wyrazu, charakteru, odejmiemy sobie lat, dodamy blasku, staniemy się bardziej poważni, albo wyluzowani. Możemy w ten sposób skorygować pewne niedoskonałości, poszerzyć twarz albo wysmuklić.

Odwiedzając salony Vision Express każdy znajdzie coś dla siebie. W każdym salonie asystenci sprzedaży służą fachową poradą, w jaki sposób dobrać okulary do swoich potrzeb. Przy prawidłowym doborze okularów należy uwzględnić:
· wadę wzroku danej osoby. Jest to konieczne do prawidłowego doboru soczewek korygujących, które zostaną zamontowane do oprawek,
· po doborze soczewek następuje wybór odpowiedniej oprawki. Tutaj należy uwzględnić wielkość i kształt oprawki. W salonach Vision Express dokonaliśmy podziału asortymentu produktów, aby pomóc klientowi w wyborze opraw.

Oprawy ułożone są w podziale na damskie i męskie.
Wśród tych grup możemy wyróżnić oprawy plastikowe i metalowe, a także podział ze względu na kształt: klasyczne i nowoczesne. 1. Oprawy klasyczne są szczególnie lubiane przez osoby o tradycyjnych poglądach, przeważnie starsze. Kolejnym istotnym czynnikiem wyboru okularów jest kolorystyka oprawy w zależności od typu urody danej osoby. Patrząc na okulary jako nieodłączny element naszego stroju, powinniśmy także określić w jakich momentach najczęściej będą nam one służyły. Czy będziemy ich używać w pracy, czy w szkole, czy mają być dodatkiem do stroju na imprezę czy uroczystość rodzinną. Jest to bardzo istotne. Od tego jakie są nasze okulary zależy w jaki sposób ludzie będą nas postrzegać i jakie pierwsze wrażenie będziemy na nich robić.

Oto kilka porad jak prawidłowo dobrać okulary do naszego typu urody:
· Kolory oprawek a kolor włosów:
· Dla brunetek głownie oprawki szafirowe, czerwone, czarne, srebrne.
· Dla blondynek najlepsze są złote oprawki, dla popielatej blondynki oprawki srebrne albo miedziane.
· Dla rudowłosych efektownie wyglądają oprawki złote i miedziane.
· Kształt oprawki a kształt twarzy
· Do szerokich, dużych i okrągłych twarzy pasują owalne modele średniej wielkości lub oprawki prostokątne.
· Do twarzy podłużnej-owalnej pasują oprawki prostokątne, mocno poprzeczne, skracające twarz.
· Twarz w kształcie serca czy trójkąta dobrze będzie wyglądała w okularach podłużno-owalnych, albo okrągłych.
· Twarz kwadratowa efektownie wygląda w oprawkach owalnych lub kocich-skośnych.
· Kształt oprawki a nos
· Krótki i zadarty nos wydłuży się dzięki oprawce z wysoko umieszczonym noskiem.
· Duży nos można zmniejszyć dobierając oprawki o wąskim lub jasnym nosku.
· Długi nos skróci się przez nosek osadzony nieco niżej niż zwykle.

Przy doborze okularów warto się także zastanowić jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy okulary mają spełnić rolę ozdobną i powinny być widoczne, czy też chcemy aby jak najmniej rzucały się w oczy.

Jeśli jesteśmy odważni wręcz ekstrawaganccy możemy pozwolić sobie na okulary plastikowe, w konkretnej kolorystyce: np. czerwone, bordowe, żółte. Jeśli wolimy nie zwracać na siebie uwagi wybierzmy okulary, tzw. patentki. Są to okulary bezramkowe i  bardzo delikatne, Dobierając oprawkę w kolorze stalowym lub szarym czy transparentnym uzyskamy efekt o jaki nam chodziło - okulary nie będą zwracały uwagi.

Odpowiednie dobrane do kształtu twarzy oprawki okularowe sprawią, że twarz nabierze nowego wyrazu, charakteru, odejmiemy sobie lat, dodamy blasku, staniemy się bardziej poważni, albo wyluzowani. Odwiedzając salony Vision Express każdy znajdzie coś dla siebie. W każdym salonie Vision Express eksperci służą fachową poradą, w jaki sposób dobrać okulary do swoich potrzeb.