Okulary i jazda samochodem

dziewczęta, okulary przeciwsłoneczne, kobiece okulary, stylowe okulary, modne okulary przeciwsłoneczne, powłoki antyrefleksyjne, okulary do jazdy samochodem w vision express

Każdy kierowca noszący okulary korekcyjne powinien raz w roku odwiedzić gabinet okulistyczny.

Także kierowcy, którzy nie noszą okularów korekcyjnych powinni zgłosić się do lekarza okulisty, gdy zauważą, że gorzej widzą o zmierzchu lub w okularach przeciwsłonecznych oraz gdy stwierdzą, że „gubią ostrość” po oślepieniu światłami auta jadącego naprzeciw lub występuje tzw. dwojenie (widzenie podwójne).

Właściwa oprawka - Okulary dla kierowcy nie mogą ograniczać pola widzenia. Bardzo dużo dostrzegamy przysłowiowym kątem oka, dotyczy to również osób noszących szkła korekcyjne. Efektowne oprawki o szerokich zausznikach znacznie ograniczają pole widzenia, a to może spowodować ze nie zdołamy zauważyć w porę samochodu poruszającego się po sąsiednim pasie ruchu, bądź nadjeżdżającego z boku.

Powłoki antyrefleksyjne - okulary dla kierowcy warto wyposażyć w powłokę antyrefleksyjną (zarówno okulary przeciwsłoneczne jak i korekcyjne). Napylana na powierzchnię szkieł ogranicza „zakłócenia” od dochodzących z tyłu promieni świetlnych i podwyższa kontrast widzenia.

Kolorystyka szkieł - powinniśmy pamiętać, że nie dobieramy jej do koloru biżuterii czy samochodu. Powinni pamiętać o tym przede wszystkim Ci, którzy mając wadę wzroku, chcą zamówić okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. Osoby krótkowzroczne powinny wybierać filtry preferujące fale dłuższe, a więc czerwono-brązowe. Dalekowidzom zaleca się wybór filtrów preferujących fale krótsze, czyli szarozielonych. Pozwoli to lepiej widzieć drogę w trudnych warunkach świetlnych.

Każdy kierowca noszący okulary korekcyjne powinien raz w roku odwiedzić gabinet okulistyczny. Bardzo ważny jest tutaj dobór oprawek takich by nie ograniczały pola widzenia i pozwalały na swobodę ruchów. Nie należy również zapominać o odpowiednich szkłach, najlepiej wyposażonych w powłokę antyrefleksyjna podwyższającą komfort widzenia. Okulary do samochodu powinny być przede wszystkim funkcjonalne nie tylko pasować do stroju, czy samochodu.